لیست محصولات
  فیلترها
  اولویت ها
  جستجو

  جان بولتون: فقط دو مجوز برای معافیت از تحریم‌های ایران صادر کرده‌ایم

  پنجشنبه, 1 شهریور 1397

  به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ، به نوشته روزنامه «وال استریت ژورنال» «جان بولتون» در خاتمه سفر 3 روزه خود به سرزمین‌های اشغالی به خبرنگاران گفت: «نمی‌خواهیم  تنها در سطح تحریم‌های سال 2015 توقف کنیم. هدف ما این است که واقعا بگوییم هیچ معافیتی از تحریم‌ها وجود نخواهد داشت.»

    وی در ادامه سخنان خود با ذکر این‌که مرحله اول فسخ توافق هسته‌ای ایران به دوره پایانی خود نزدیک می‌شود،  افزود که آمریکا برای نشان دادن سختگیری خود تنها با دو معافیت از تحریمها آن هم بسیار محدود موافقت کرده است.

  جان بولتون در ادامه مدعی شد که تحریم‌های آمریکا بر توانایی ایران در خاورمیانه تاثیر گذاشته و واشنگتن و تل آویو نیز در حال مشاوره برای اعمال بیشتر تحریم‌ها و یافتن راه‌های دیگر اعمال فشار بر ایران هستند.

  روزنامه وال استریت ژورنال همچنین گزارش داد که سخنگوی جان بولتون از ذکر اسامی شرکتها یا کشورهایی که از این معافیت بهرمند میشوند خودداری کرده است. 

  بولتون یکشنبه هفته جاری با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

  «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در این دیدار بولتون را «دوست قدیمی» خود توصیف و بار دیگر از دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل انتقال سفارت به قدس و خروج از «توافق وحشتناک هسته‌ای با ایران» تمجید کرد.

   

  منبع : شهر خبر

  نظر خود را درج نمایید
  banner