لیست محصولات
  فیلترها
  اولویت ها
  جستجو

  جزئیات بیشتر از طرح سوال از رئیس جمهور

  پنجشنبه, 11 مرداد 1397

  به گزارش مشرق، امیر خجسته اظهار داشت: طرح سئوال از رئیس‌جمهور ابتدا از طرف 91 نماینده مطرح شد، اما با انصراف تعدادی و رأی قاطع 80 نفر، امروز چهارشنبه 10 مرداد در مجلس اعلام وصول شد.

  وی بیان کرد: رئیس‌جمهور با حضور در مجلس باید به 5 پرسش نمایندگان مردم در حوزه اوضاع اقتصادی کشور پاسخ دهد که یکی از آن‌ها ناتوانی دولت در کنترل قاچاق که از عوامل مهم فلج اقتصاد ملی است به شمار می‌رود.

  نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس مطرح کرد: استمرار تحریم‌های بانکی با وجود گذشت دو سال، رکود شدید اقتصادی در دو دوره دولت با وجود وعده‌های فراوان برای عبور از رکود، انجام ندادن اقدام شایسته در مورد کاهش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی شدید چندین ساله و افزایش شتابان نرخ ارزهای خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی از دیگر پرسش‌هایی است که 80 نماینده مجلس بر پاسخگویی رئیس‌جمهور نسبت به آن‌ها اصرار دارند.

  بیشتر بخوانید:

  اصلاح طلبان مجلس: انتقاد داریم «سوال» نداریم!

   

  خجسته با بیان اینکه موضوع استیضاح وزیر اقتصاد هم به قوت خود باقی است، افزود: تا ده روز دیگر این موضوع به صحن مجلس می‌آید هرچند در تلاش هستیم تا این کار زودتر انجام شود.

  وی با اشاره به نابه‌سامانی حاکم بر بازار و نبود نظارت بر اصناف هم گفت: دستگاه‌های نظارتی کار را رها کرده و دولت هم برنامه‌ای ندارد و بی‌نظمی بر بازار حاکم شده است.

  خجسته تصریح کرد: ستاد تنظیم بازار خود عامل بی‌نظمی در بازار است و نمی‌خواهد کاری انجام دهد نه اینکه نتواند وگرنه

  چرا پیش از این می‌توانست بازار را مدیریت کند؟

   

  منبع : مشرق

  نظر خود را درج نمایید
  banner