لیست محصولات
  فیلترها
  اولویت ها
  جستجو

  درباره مبلمان اداری بیشتر بدانیم

  درباره مبلمان اداری بیشتر بدانیم

  صندلی اداری امروزه به‌عنوان یکی از ابزارهای کاملاً تخصصی شناخته می‌شود که با تجهیزات مورد استفاده در منازل و مشاغل آزاد تفاوت‌های اساسی دارد. در فضاهای اداری، کمبود مساحت از یک سو و محدودیت استفاده از اشیا و لوازم دکوراتیو از سوی دیگر موجب شده تا مبلمان اداری افزون بر کارایی خاص خود عهده‌دار زیبایی و جلوه بیشتر اماکن اداری نیز باشند.

  از سوی دیگر تنوع مبلمان اداری تنها به طرح‌ها و رنگ‌ها خلاصه نمی‌شود. تا چند سال پیش اگر به ادارات و سازمان‌ها سری می‌زدید با صندلی‌هایی مواجه می‌شدید که به‌هیچ‌وجه با نوع استفاده از آنها همخوانی نداشت. برای مثال کارمندان از صندلی‌های رستورانی معمولی استفاده می‌کردند و برای مراجعان نیز در بهترین حالت صندلی‌هایی پلاستیکی با خشکی زیاد و استحکام کم در نظر گرفته می‌شد؛ اما در یک دهه گذشته صنعت مبلمان اداری تحولات عظیمی به خود دیده و در بازار مبلمان برای هر نوع از کاربری، مبل و صندلی‌هایی مخصوص در نظر گرفته می‌شود. با این وصف، تنوع مبلمان اداری موجود در بازار داخل ما را مصمم کرد تا شما را با گونه‌های مختلف مبل و صندلی اداری آشنا کنیم. با ما همراه باشید

  صندلی اداری

  در ادارات و سازمان‌ها صندلی‌های مورد استفاده برای هر یک از اعضا می‌بایست با دکوراسیون اجرا شده، تعداد افراد حاضر در یک محیط و مدت زمان نشستن آنها همخوانی داشته باشد. در نتیجه فرم، مواد مورد استفاده و ارگونومی این صندلی‌ها نیز متنوع می‌شود. به‌عنوان مثال کارمندان مدت زمان زیادی از ساعات کاری خود را بر روی صندلی می‌نشینند. در نتیجه سلامت ستون مهره و عضلات آنها تا حد بسیاری به‌راحتی و فرم مناسب و سازگار صندلی با بدنشان بستگی دارد. از سوی دیگر مبل و صندلی‌های انتظار اگرچه ظاهری ساده و به دور از اصول ارگونومی دارند اما می‌بایست از موادی نرم ساخته شوند تا در مدت زمان انتظار مراجعان با ایجاد آرامش، آنها را از استرس و کلافگی دور کنند. همچنین صندلی‌های مورد استفاده مدیران نیز علاوه بر راحتی باید از شکوه و جلوه بیشتری نسبت به سایر صندلی‌های اداری برخوردار باشند. بر همین اساس امروزه صندلی اداری به انواع مختلفی نظیر صندلی مدیریتی، صندلی کارمندی و کارشناسی، صندلی گیمینگ، صندلی کنفرانس، صندلی انتظار، صندلی اپراتوری، صندلی کانتر و صندلی آزمایشگاهی تقسیم‌بندی می‌شوند.

  افزون بر این مواد مورد استفاده در ساخت صندلی‌ها نیز با توجه به مدت زمان استفاده و نوع کاربران آنها متفاوت است. به‌طور معمول صندلی‌هایی با مدت زمان کاربری روزانه زیاد نظیر مدیریتی، گیمینگ، کنفرانس و در پاره‌ای مواقع کارمندی از فوم‌های سرد تزریقی که از انسجام و طول عمر بیشتری برخوردارند، ساخته می‌شوند.

  مبل اداری

  استفاده ازمبلمان اداری اگرچه سابقه‌ای طولانی مدت دارد اما چند سالی است که حس و حالی عمومی‌تر به خود گرفته است. در واقع اگر تا چندی پیش استفاده از مبل اداری تنها به اتاق مدیران یا لابی هتل‌ها خلاصه می‌شد، امروزه گسترش سازمان‌های خصوصی، شرکت‌ها و بانک‌ها و تغییر نگرش آنها به تکریم مراجعان موجب شده تا مبل اداری در بسیاری از قسمت‌های ادارات مشاهده شود. همچنین با رونق دکوراسیون مدرن در ادارات، مبل اداری نیز ظاهری دلنشین تر به خود گرفت و علاوه بر سبک‌های کلاسیک و رسمی، با رنگ‌های شاد و طرح‌های بدیع نیز وارد بازار شد تا عهده‌دار بخشی از زیبایی محیط اداری باشد.

  ارزان خرید کنید 


  در حال حاضر از مبلمان اداری در بسیاری از سازمان‌های خصوصی، دفاتر شرکت‌ها و مطب پزشکان به‌عنوان جایگزینی برای صندلی انتظار استفاده می‌شود. این مبل‌ها با توجه به تنوع نیاز مشتریان در ابعاد متفاوتی ساخته می‌شوند و برخی از آنها با پایه‌هایی متحرک امکان چرخش و جابجایی را برای کاربران فراهم می‌کنند. با توجه به نیاز فضای اداری به نظافت، مبلمان اداری در عین استحکام معمولاً از وزن کمتری در مقایسه با محصولات خانگی برخوردار هستند و به‌راحتی جابجا می‌شوند. گذشته از این، در میان مبلمان اداری محصولات جالبی‌نظیر پوف را نیز مشاهده خواهید کرد. پوف ها در اداراتی با دکوراسیون مدرن و فضای کار گروهی محصولاتی مناسب و چشم‌نواز هستند که علاوه بر ایجاد نشیمن راحت برای کاربران با زیبایی خاص خود ذهن مراجعان را به خود درگیر می‌کنند.

  میز اداری

  یک فضای اداری بیش از هر چیز با میز اداری شناخته می‌شود. میزهای اداری نیز برخلاف گذشته از تنوع بالایی برخوردارند و جدا از میزهای مدیریت، کارشناسی و کنفرانس که از گذشته تاکنون وجود داشته‌اند، میزهایی با عنوان میز کانتر و میز کار گروهی نیز به این مجموعه افزوده شده‌اند. در حقیقت تغییر نگرش مدیران به اداره فضای کاری خود موجب پیدایش سبک‌های جدیدی نظیر فضای کار گروهی شد که در چنین حالتی میزهای تکی دیگر چندان کاربردی ندارند و میزهای گروهی با صرفه‌جویی در فضا نیاز افرادی که در کنار یکدیگر به فعالیت می‌پردازند را برطرف می‌کنند. افزون بر این، در مجموعه میز کارمندی نیز انواعی نظیر میز کامپیوتر مشاهده می‌شود که با توجه به تجهیزات و لوازم مورد نیاز کارمندان نظیر کیس کامپیوتر، پرینتر و اسکنر، فضاهای مخصوص به نگهداری این تجهیزات در آنها تعبیه شده است.

  منبع:خوگر 

  نظر خود را وارد نمایید.
  banner