لیست محصولات
  فیلترها
  اولویت ها
  جستجو

  چگونه عمر یک تشک را افزایش دهیم؟

  چگونه عمر یک تشک را افزایش دهیم؟

    تشک را به طور منظم جارو برقی بزنید این کار موجب میشود گردو خاکی که در فوم ولابه لای فنر رفته است خارج شود.همچنین جارو زدن از ایجاد آلرژی جلو گیری میکند و از غبار وسلولهای مرده ی پوست و هرگونه ذره و آلودگی و باگ که در تشک رخنه کرده است شما را خلاص میکند.البته دقت کنید برای جارو کشیدن تشک خواب باید سری مخصوصی استفاده کرده و از سری جارو برقی که با آن فرش ، سرامیک یاپرده هاراجارو میکشید استفاده نکنید اگر تشک شما یک  نفره است برای جلوگیری از ساییدگی و پارگی هرچندوقت یک بار آن را180درجه بچرخانید ودر مضن آن را سر وته کنید 

    اگر تشک دونفره است هم با وارد آوردن ضربه های آرام میتوانید به حفظ فرم آن کمک کنید البته سر وته و چرخاندن تشک های دو نفره نیز مقدور است .اما بهتر است این کار را به تنهایی انجام ندهید زیرا تشک های دونفره بسیار سنگین هستند 

  سعی کنید تشک ها را با دقت و لحاظ کردن برخی ازنکات جابه جا کنید. مثلا برای جابجا کردن تشک بهتراست از پتو استفاده کنید و هرگز آن را روی زمین نکشید یا هل ندهید .

   

   خرید تشک ارزان 

   

  بهتر است از محافظ تشک یا کاور استفاده کنید زیرا استفاده از این محافظ ها که  معمولا ضد آب هستنداز لک شدن آن جلوگیری وبه حفظ شکل آن نیز کمک  میکند.میتوانید با شستشوی کاور یامحافظ خیال خود را بابت تمیزی تشک تاحدودی راحت کنید البته استفاده از کاور مانع ورود گرد و خاک و...به بافت تشک میشود.

  هرگز اجازه ندهید بچه ها با پریدن روی خوش خواب از آن به عنوان توری آکروبات استفاده کنند. این کار باعث میشود فنر یافوم تشک ازبین برود.

  ضمن اینکه به دلیل خاصیت فنری تشک ممکن است این جست و خیز کودکانه باعث بروز صدماتی به کودکان شود. هنگامی که تشک را جابه جا میکنید مواظب باشید رویه یا کاور تشک پاره نشود زیرا ممکن است فوم یا فنرها از محل پارگی بیرون بزنند.درضمن پارگی کاور یا غشا رویی تشک چهره ی ناخوشایندی به تشک میدهد .

   

  هرگز غذا و نوشیدنی را همراه خود روی تخت خواب نبرید. زیرا در صورت ریختن غذا ونوشیدنی روی تشک ناچارید آن را بشورید درغیر اینصورت تشک بوی غذا میگیرد. تشک خوش خواب را نشویید و اگر ناچار به این کار شدیدحتما این کار را با مشورت فروشنده  یا کارشناس انجام دهید.

  در زمان حمل تشک خوش خواب بهتر است تشک خوش خواب خود را در وضعیت مسطح قرار دهید در غیر اینصورت حتما تشک را به جایی تکیه دهید.هر ازچند گاهی تشک را بدون کاور و کاور در معرض نور آفتاب قرار دهید این کارموجب میکروب زدایی تشک شما میشود.

  درصورت ریختن مایعات  روی تشک حتما محل مورد نظر را با دستمال مرطوب تمیز کرده وتشک را با سشوار خشک کنید . خیس و مرطوب ماندن تشک نه تنها به سلامت آن آسیب میزند بلکه موجب میشود تشک بوی نم بگیرد.

  از زیپ و دکمه های روی تشک و کاور محافظت کنید و درصورت بروز ایراد برای این قسمتها به سرعت برای رفع عیب یا تعویض عیب اقدام کنید. زیرا شما رابرای تعویض کاور و محافظ یا شستشوی آن دچار دردسر میکند.

  سعی کنید خوشبوکننده های شیمیایی را زیاد روی تشک نزنید. زیرا ممکن است به تشک شما آسیب بزند. در ضمن برخی ازاین خوشبو کننده ها ممکن است موجب بروز برخی از حساسیت ها برای شما شوند. زیرا درتماس مستقیم با بدن شما قرار میگیرند.

   

   

   

  منبع:تشک آناک  

  نظر خود را وارد نمایید.
  banner