لیست محصولات
  فیلترها
  اولویت ها
  جستجو

  یکی از مشکلات برای تمدید قرارداد کی‌روش حل شد/ معافیت فوتبالیست‌های جوان از سربازی

  سه شنبه, 16 مرداد 1397

   

  به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، مسئولان فدراسیون فوتبال درخواست کی‌روش را به وزارت ورزش منتقل کردند و وزیر نیز با ارسال نامه رسمی به نهادهای مربوطه خواستار حل این مشکل شد و ستادکل نیروهای مسلح نیز بالاخره راه‌حل مناسبی پیدا کرد.

  دیروز سردار موسی کمالی، رئیس‌ اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای اعلام کرد: «به‌منظور ایجاد تسهیلات مناسب برای ورزشکاران و کمک به رشد و توسعه استعدادها در بخش ورزشی کشور، موضوع با تعامل و همکاری مبادی ذی‌ربط بررسی و تصمیم‌گیری شد که «خدمت وظیفه عمومی ورزشکاران حرفه‌ای و قهرمانی در رشته‌های ورزشی فوتبال، والیبال و بسکتبال در سطح تیم ملی حداکثر تا 30 سال تمام و لیگ برتر حداکثر تا 28 سال تمام به تعویق انداخته شود و سپس برای انجام خدمت دوره ضرورت اعزام شوند. در این مدت چنانچه برابر اعلام تربیت بدنی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، برای شرکت در مسابقات جهانی و المپیک سیزم نیاز به حضور برخی ورزشکاران فوق باشد، نیروهای مسلح مجاز به به‌کارگیری آنان در تیم‌های ورزشی بوده و این مدت جزء خدمت دوره ضرورت آنان محاسبه می‌شود.»

  به گزارش فرهیختگان، بی‌شک این قانون جدید که مختص ورزشکاران سه رشته است با موضع‌گیری ورزشکاران رشته‌های دیگر مواجه خواهد شد و باید دید واکنش ستادکل چه خواهد بود. البته به گفته سردار کمالی این مقررات به صورت آزمایشی دو ساله بوده و در این مدت از سوی ستادکل نیروهای مسلح ارزیابی و در صورت مثبت بودن، در مورد استمرار و تسری آن به سایر رشته‌های ورزشی نیز تصمیم‌گیری می‌شود. ضمن اینکه عضویت افراد در تیم ملی بنابر اعلام فدراسیون‌های مربوطه و تایید وزارت ورزش و جوانان است و فعالیت در باشگاه‌های لیگ برتر باید به تایید فدراسیون‌های مربوطه برسد.

  این تسهیلات به صورت سالانه بوده که از ابتدای شروع فصل بازی‌ها، حداکثر یک سال ادامه خواهد داشت و افراد فوق چنانچه به تیم ملی دعوت نشوند یا در باشگاه‌های لیگ برتر فعالیت نکنند حداکثر 6 ماه فرصت دارند خود را جهت انجام خدمت دوره ضرورت معرفی کنند. ضمن اینکه فعالیت ورزشکاران عضو تیم ملی و تیم‌های ورزشی لیگ برتر در باشگاه‌های لیگ برتر یا همتراز آن در خارج از کشور بلامانع است.

  به این ترتیب از آنجا که اکثر ملی‌پوشان سرباز زیر 30 سال دارند با قانون جدید تمام بازیکنان مدنظر کی‌روش می‌توانند تیم ملی را در اردوها و مسابقات جام ملت‌های آسیا همراهی کنند.

   

  منبع : شهر خبر

  نظر خود را درج نمایید
  banner