لیست محصولات
  فیلترها
  اولویت ها
  جستجو

  6 نکته فوق العاده مهم خرید مبل

  6 نکته فوق العاده مهم خرید مبل

  انتخاب صحیح مبلمان منزل:

  مقدمه:

  امروزه مبلمان معمولا از کالای تجملاتی به یک کالای مصرفی تبدیل شده و خانواده ها  هنگام خرید مبلمان به جای توجه به میزان کیفیت، به ظاهر مبل توجه ییشتری دارند.البته ظاهر مبل میتواند حداکثر 50 درصد از انتخاب ما باشد و کیفیت مبل را میبایست بیشتر توجه کرد.

   یکی از نکات دیگری که در انتخاب مبل باید رعایت کرد میزان فضایی است که درخانه میتوان در نظر گرفت ، با توجه به نوع مبلی که انتخاب میکنیم میتوانیم فضای خانه بیشتری را آزاد داشته باشیم

   

  بازار مبلمان ایران:

  امروزه در کشور ایران کارخانه های زیادی در زمینه تولید مبلمان فعالیت میکنند که سبب شده است کشور ایران در زمینه مبلمان صادرات داشته باشد و نیاز به واردات نداشته باشد. لذا مبل کالای ایرانی و تولید داخل محسوب میشود

  شهرهایی مثل تهران ، اصفهان ، قم ، ملایر قلب تولید مبلمان در ایران میباشد

  البته شهر ملایر در استان همدان به عنوان پایتخت مبل و منبت ایران ذکر گردیده استو بیش از 4000 تولیدی در این شهر کوچک وجود دارد و این حجم تولیدی دلیلی بر پایتخت بودن ملایر گردیده است.

   

  نوع مبل:

   شما ابتدا بایستی میزان استفاده خودتان را از مبل مشخص کنید اگر برای تماشای تلویزیون و لم دادن و استراحت میخواهید مبل را استفاده نمایید بهترین گزینه خرید مبل راحتی میباشد

   اگر برای پذیرایی از مهمان مبل را نیاز دارید مبل نیمه راحت که اندکی رسمی تر میباشد انتخاب بهتری هست

   

  استاندارد بودن مبل:

  مبل استاندارد مبلی میباشد که انسان با نشستن روی مبل احساس راحتی داشته باشد وکف پاها روی زمین قرار بگیرد، مورد بعدی باید در قسمت گودی کمر برآمدگی داشته باشد یا اینکه از چند کوسن و بالشت های کوچک مخصوص مبلمان در قسمت گودی کمر استفاده شده باشد دراین صورت ستون فقرات شما درحالت استاندارد قرار می گیرد و شکل بدن موقع نشستن بروی این نوع مبل در حالت درست تنظیم می شود . مورد بعدی بررسی استاندارد بودن مبل ، دوخت مبل میباشد ، دوخت مبل میبایست محکم و طوری باشد که در کوتاه مدت (میانگین 2 تا 3 سال)باز نشود یا با پریدن بچه ها روی مبل ، در خط دوخت شکاف ایجاد نشود.

   

  پارچه مبل:

  جنس پارچه مبل پس از استفاده ، نباید عرق کند که موجب کاستن عمر پارچه گردد همچنین رنگ پارچه مبل ، رنگ طبیعی باشد و شیمیایی نباشد ، رنگ های شیمیایی عمر کمتری دارند و پس از شستشو از بین میروند و حالت چرک به خود میگیرند.و این موضوع سبب میشود شما نسبت به مبل تان دلسرد شوید و ظاهر زیبای مبل شما تغییر کند.

   

  چوب مبل:

  چوب به کار برده شده در مبل چوب سفید،چوب گردو ، چوب روس ، چوب راش میتواند باشد.با توجه به نوع مبل ، چوب های متفاوت استفاده میشود.

  از لحاظ ضعیف بودن ، چوب سفید جز این گروه قرار میگیرد.معمولا در مبل های ارزان قیمت یا مبل هایی که نمای کار، چوب نیست از چوب سفید استفاده میشود درکل توجه به نوع چوب و کیفیت آن حايز اهمیت است.پایه مبل نسبت به وزن مبل باید قطور باشد و از جنسی با استحکام بالا باشد وهمچنین این پایه ها همسطح باشند که درصورت فشار بروی پایه پیچیدگی وشکستگی ایجاد نشود به بافت مستحکم چوب بکار برده شده در مبلمان و رنگ زیبا ویکدست ومناسب هم باید توجه کرد.

  شستن مبل:

  بی شک مبل به هر دلیلی کثیف می شود و باید بتوان به راحتی آنرا تمیز کرد و شستشو داد اگر نتوان مبل را شستشو داد یکی از مهمترین فاکتورهای استاندارد بودن در آن رعایت نشده است هر نوع مبل از یک نوع پارچه خاص معمولا تولید شده است.که بر اساس هر پارچه ای باید نوع شستشو را تصمیم گیری کرد زیرا هر پارچه ای نسبت به هر نوع مواد شیمیایی ، واکنش خاص خود را نشان میدهد

  البته این نکته را ذکر کنم جنس های کتان هم ضعف جنس های چرم را دارند اما در آنها کمتر دیده میشود. امروزه مبل‌هاي نانوسرتكسي وارد بازار شده اند ،که مشکلات فوق را ندارند برای اطلاعات بیشتر راجب مبلهای نانوسرتكسي اینجا را کلیک نمایید.

  معمولا جنس های کتان را با مواد شوینده مخصوص مبل میتوان شستشو داد.در بازار امروز مواد شوینده متفاوت برای مبلمان وجود دارد که برخی ها به صورت ژله میباشد.به زودی فروشگاه ایران ارزان این مواد شوینده مبلمان را ارائه میدهد.جنس برخی مبل ها از جنس چرم میباشد در صورتی که جنس چرم را با این شوینده ها تمیز نمایید پس از مدتی مشاهده میکنید چرم نازک تر شده ،کیفیت و رنگ خود را از دست داده و حالت پوسیدگی و پارگی پیدا میکند.لذا حتی الامکان مبلمان از جنس چرم را باید بخارشوی کرد و از مواد شیمیایی برای آنها استفاده نکرد.

  برای تمیز کردن مبلمان یک فنجان آب گرم با مایع ظرفشویی یا رختشویی ترکیب کنید و خوب هم بزنید  پس از کف کردن مقداری از کف را روی قسمتی از مبل امتحان کنید اگر تمیزتر به نظر رسید ، دیگر قسمتهای مبل را نیز شستشو دهید و پس از پایان یک دستمال خشک روی قسمتهای مرطوب بکشید 

  روش  دیگر برای شستشوی مبل استفاده از ژل های مخصوص شستشوی مبل میباشد در بازار این ژلها موجود است.و به راحتی این ژلها مبل شما را شستشو میدهد

   

   

  فوم بکاربرده شده در مبل:

  مورد بعدی در انتخاب مبل توجه به فوم بکاربرده شده در داخل مبلمان است . بهترین نوع فوم از نوع فوم سرد است که بعد از فشار وارد کردن به آن به حالت اولیه خود برمی گردد ودارای کیفیت عالی نیز هست ولی فوم گرم این قابلیت را ندارد وبعد از مدت ۳ یا ۴ ماه حالت اولیه خود را از دست می دهد و می خوابد .

  امروزه در برخی از مبل ها از اسفنج استفاده می کنند که باید توجه به این موضوع داشته باشید که این اسفنج ها ۳۰ تا ۳۵ کیلویی بتشد در واقع این نوع اسفنج ها مانند فوم سرد هستند که بعد از گذشت مدت زمان طولانی فرم وحالت اولیه خود را از دست نمی دهد وضمنا این نوع اسفنج ها قابل شستشو هم هستند.

   

  نتیجه گیری:

  اگر بخواهیم بین ظاهر مبل و کیفیت مبل درصد مشخص کنیم به ظاهر مبل نمره 30 را میدهیم و به کیفیت مبل نمره 70 را میدهیم

  فراموش نکنید اگر مبلی ظاهر خوبی داشته باشد اما کیفیت پایینی را داشته باشد پس از مدتی کوتاه ظاهر هم تغییر کرده و قابل استفاده نیست.

   

   

  انواع مدل مبل راحتی

   

  انواع مدل مبل اداری

  banner